SMM02040C6191FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6191FB300
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
6.19kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
1.4mm
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Vishay SMM02040C6191FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C