SMM02040C6191FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6191FB000
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
6.19kOhms
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C6191FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C