SMM02040C5603FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5603FB000
Description
RES 560K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
MELF, 0204
Supplier Device Package :
Mini MELF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Length :
3.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
250mW
Width :
1.4mm
Thin Film
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
560kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C5603FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 560kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C