SMM02040C5601DB300
Mfr.Part #
SMM02040C5601DB300
Description
RES 5.6K OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
5.6kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Mini MELF
Thin Film
Vishay SMM02040C5601DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C