SMM02040C5369FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5369FB300
Description
RES 53.6 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Length :
3.6mm
Resistance :
53.6Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay SMM02040C5369FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 53.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C