SMM02040C5119FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5119FB000
Description
RES 51.1 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Weight :
21.99923mg
Series :
SMM0204
Diameter :
1.4mm
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Mini MELF
Length :
3.6mm
Resistance :
51.1Ohms
Composition :
Thin Film
Vishay SMM02040C5119FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 51.1Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C