SMM02040C4752FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4752FB300
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204
SMM0204
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Contact Plating :
Tin
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Weight :
21.99923mg
Voltage - Rated :
200V
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
Published :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
REACH SVHC :
No SVHC
Construction :
Cylindrical
Resistance :
47.5kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C