SMM02040C4750FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4750FB300
Description
RES 475 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Length :
3.6mm
Resistance :
475Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Voltage - Rated :
200V
Mini MELF
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Vishay SMM02040C4750FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 475Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C