SMM02040C4643FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4643FB300
Description
RES 464K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
464kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Military Standard :
Not
Voltage - Rated :
200V
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay SMM02040C4643FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 464kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C