SMM02040C4321FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4321FB300
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
250mW
Series :
SMM0204
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Weight :
21.99923mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.4mm
Resistance :
4.32kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Lead Free
Diameter :
1.4mm
Package / Case :
MELF, 0204
Vishay SMM02040C4321FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 4.32kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C