SMK325BJ333KN-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMK325BJ333KN-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 630V X5R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
M
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
630V
Applications :
SMPS Filtering
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitance :
0.033µF
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
17 Weeks
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage :
630V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X5R
Depth :
2.5mm
Pbfree Code :
yes
Halogen Free :
Halogen Free
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
HTS Code :
Temperature Coefficient :
X5R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
SMK325BJ333KN-T
Introducing Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN SMK325BJ333KN-T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C, Voltage:630V, Package / Case:1210 (3225 Metric), Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, SMK325BJ333KN-T pinout, SMK325BJ333KN-T datasheet PDF, SMK325BJ333KN-T amp .Beyond Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN SMK325BJ333KN-T ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TAIYO YUDEN SMK325BJ333KN-T
M 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)