SMK325B7223KN-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMK325B7223KN-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Halogen Free :
Halogen Free
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Number of Pins :
2
Voltage :
630V
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
17 Weeks
Multilayer :
yes
Depth :
2.5mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.9mm
Thickness (Max) :
0.083 2.10mm
Feature :
High Voltage
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
630V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness :
2.1082mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
M
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
SMK325B7223KN-T
Introducing Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN SMK325B7223KN-T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2, Voltage:630V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1210 (3225 Metric), Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, SMK325B7223KN-T pinout, SMK325B7223KN-T datasheet PDF, SMK325B7223KN-T amp .Beyond Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN SMK325B7223KN-T ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TAIYO YUDEN SMK325B7223KN-T
M 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)