SMK316BJ682MF-T
Mfr.Part #
SMK316BJ682MF-T
Description
CAP CER 6800PF 630V X5R 1206
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
630V
17 Weeks
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
yes
Height :
1.15mm
Thickness :
1.2446mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Capacitance :
6800pF
Datasheets
SMK316BJ682MF-T
TAIYO YUDEN SMK316BJ682MF-T
M 6800pF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)