SMK316B7682MFHT
Mfr.Part #
SMK316B7682MFHT
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
630V
yes
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Applications :
Automotive
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.2446mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
SMK316B7682MFHT
TAIYO YUDEN SMK316B7682MFHT
M 6800pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)