SMK316B7222MFHT
Mfr.Part #
SMK316B7222MFHT
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Thickness :
1.2446mm
Capacitance :
2200pF
Pbfree Code :
yes
Applications :
Automotive
Tolerance :
±20%
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated DC :
630V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Halogen Free :
Halogen Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X7R
Datasheets
SMK316B7222MFHT
TAIYO YUDEN SMK316B7222MFHT
M 2200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)