SMA-A0207BTNT10K
Mfr.Part #
SMA-A0207BTNT10K
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 0.1% 1W MELF 0207
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
2.4mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
350V
Resistance :
10kOhm
Voltage - Rated DC :
350V
Package / Case :
MELF, 0207
Series :
SMA-A
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
SMA-A0207BTNT10K
TE Connectivity AMP Connectors SMA-A0207BTNT10K
SMA-A Series, Metal Film, 10kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C