SM6227FT205R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM6227FT205R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
6227 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 205 OHM 1% 3W 6227
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.265 6.73mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
28 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Package / Case :
6227 J-Lead
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Construction :
Retangular
Power (Watts) :
3W
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
100V
Series :
SM
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Resistance :
205Ohm