SFR10EZPJ103
Mfr.Part #
SFR10EZPJ103
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 10 KOHM 5% 1/8W 0805
Stock
909
In Stock :
909
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Series :
SFR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
10kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
SFR10EZPJ103
ROHM Semiconductor SFR10EZPJ103
SFR Series, Thick Film, 10kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C