RVC0603JT6M80
Mfr.Part #
RVC0603JT6M80
Description
RES, HV, 0603, 6.8 MOHM, 5%, 0.1
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Features :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance :
6.8 MOhms
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Datasheets
RVC0603JT6M80
Stackpole Electronics, Inc. RVC0603JT6M80
RVC Series, Thick Film, 6.8 MOhms, 0.1W, 1/10W, ±5%, -55°C ~ 155°C