RV0805E1541FBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RV0805E1541FBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.54kohm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
35 Weeks
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Tolerance :
1%
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RV0805E1541FBT
Thin Film, 1.54kOhm, 1%,