RT0805WRE0727R4L
Mfr.Part #
RT0805WRE0727R4L
Description
RES SMD 27.4 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance :
27.4Ohm
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.05%
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RT0805WRE0727R4L
YAGEO RT0805WRE0727R4L
RT Series, Thin Film, 27.4Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C