RT0603WRE0734K8L
Mfr.Part #
RT0603WRE0734K8L
Description
RES SMD 34.8K OHM 1/10W 0603
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
34.8kOhm
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
RT0603WRE0734K8L
YAGEO RT0603WRE0734K8L
RT Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C