RT0603CRE0724R9L
Mfr.Part #
RT0603CRE0724R9L
Description
RES SMD 24.9OHM 0.25% 1/10W 0603
Resistance :
24.9Ohm
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RT0603CRE0724R9L
YAGEO RT0603CRE0724R9L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 24.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C