RR1220P-2941-D-M
Mfr.Part #
RR1220P-2941-D-M
Description
RES SMD 2.94KOHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Series :
RR
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
SMD/SMT
Weight :
5.499807mg
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.94kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RECTANGULAR
Datasheets
RR1220P-2941-D-M
Susumu RR1220P-2941-D-M
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 2.94kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C