RR0816P-3651-D-55H
Mfr.Part #
RR0816P-3651-D-55H
Description
RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
62.5mW
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
75V
Pbfree Code :
yes
Resistance :
3.65kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Susumu RR0816P-3651-D-55H
RR Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C