RPC501R3JTE
Mfr.Part #
RPC501R3JTE
Manufacturer
Kamaya
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 1.3 OHM 3/4W 5% 2010
Manufacturer :
Kamaya
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
1.3 Ohms
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Brand :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RPC501R3JTE
Kamaya RPC501R3JTE
RPC Series, Thick Film, 1.3 Ohms, 0.75W, 3/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C