RPC2010JT2K70-HP
Mfr.Part #
RPC2010JT2K70-HP
Description
RES, PULSE, 2010, 2.7 KOHM, 5%,
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Resistance :
2.7 kOhms
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
RPC2010JT2K70-HP
Stackpole Electronics, Inc. RPC2010JT2K70-HP
RPC Series, Thick Film, 2.7 kOhms, 1W, ±5%, -55°C ~ 155°C