RPC1206JT1R80-UP
Mfr.Part #
RPC1206JT1R80-UP
Description
RES, PULSE, 1206, 5%, 1.8 OHM, 0
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Feature :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
1.8Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Datasheets
RPC1206JT1R80-UP
Stackpole Electronics, Inc. RPC1206JT1R80-UP
RPC Series, Thick Film, 1.8Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C