ROX300460KFKEM
Mfr.Part #
ROX300460KFKEM
Description
RES 460K OHM 1% 10W AXIAL
Resistance :
460kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX300460KFKEM
Vishay / Dale ROX300460KFKEM
460kOhms, 10W, Metal Oxide Film,