RN732ATTD20R8D100
Mfr.Part #
RN732ATTD20R8D100
Description
RES 20.8 OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20.8Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
EAR99
Datasheets
RN732ATTD20R8D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD20R8D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C