RN732ATTD2082F50
Mfr.Part #
RN732ATTD2082F50
Description
RES 20.8K OHM 1% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
20.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN732ATTD2082F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2082F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C