RN732ATTD2080A10
Mfr.Part #
RN732ATTD2080A10
Description
RES 208 OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
208Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm