RN732ATTD2052F25
Mfr.Part #
RN732ATTD2052F25
Description
RES 20.5K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
20.5kOhm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN732ATTD2052F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2052F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C