RN732ATTD1960B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1960B50
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
196Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W