RN732ATTD1931B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1931B25
Description
RES 1.93K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.93kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W