RN732ATTD1893B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1893B50
Description
RES 189K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm