RN732ATTD1892F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1892F10
Description
RES 18.9K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
18.9kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C