RN732ATTD1892D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1892D25
Description
RES 18.9K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
18.9kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C