RN732ATTD1891C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1891C10
Description
RES 1.89K OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.89kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm