RN732ATTD1871F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1871F25
Description
RES 1.87K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.87kOhm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Datasheets
RN732ATTD1871F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1871F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.87kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C