RN732ATTD1842A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1842A05
Description
RES 18.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
18.4kOhm