RN732ATTD1841F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1841F100
Description
RES 1.84K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
1.84kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1841F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1841F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.84kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C