RN732ATTD1840F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1840F25
Description
RES 184 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
184Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W