RN732ATTD1840B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1840B25
Description
RES 184 OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
184Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%