RN732ATTD1822F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1822F25
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
18.2kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C