RN732ATTD1822A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1822A05
Description
RES 18.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
18.2kOhm
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1822A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1822A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C