RN732ATTD1821B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1821B05
Description
RES 1.82K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.82kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C