RN732ATTD1740A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1740A25
Description
RES 174 OHM 0.05% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
174Ohm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1740A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1740A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 174Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C