RN732ATTD1723B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1723B50
Description
RES 172K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
RN73
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
172kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1723B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1723B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 172kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C