RN732ATTD1721F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1721F25
Description
RES 1.72K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.72kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1721F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1721F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.72kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C